Hjælp

Sådan får du en profil, så du kan logge ind?

  1. Tryk på Opret profil linket
  2. Udfyld skemaet så korrekt som muligt
  3. Tryk på Opret for at sende skemaet
  4. Efter kort tid modtages en e-mail fra DcH Online med link til at aktivere profilen. Klik på linket i e-mailen
  5. Du er nu parat til at logge ind

Log ind før tilmelding

Før man kan tilmelde sig online, skal systemet vide hvem du er. Det gøres ved at logge på tilmeldingssystemet.

Sådan laves ændringer i profilen

  1. Logge på tilmeldingsssytemet
  2. Tryk på Din profil, som findes yderst til højre i menuen
  3. Lav dine ændringer. Afslut med at trykke på Gem

DcH Tilmelding

Arrangementskalender og online tilmelding

Klik her for at logge ind


Opret profil Hjælp

Inden du kan tilmelde dig en konkurrence, skal du være logget ind med din profil. Log ind ved at klikke på Log ind fanen over menuen.
Hvis du har en profil på tilmeld.dk og skifter medlemsnummer, kan du sende en mail til jim@nobodyagilityhund.dk for at få genoprettet din gamle profil.

DcH Programmer

Her finder du DcH's konkurrencer for DcH Programmeret.
Du kan tilmelde dig online, såfremt din lokalforening og arrangøreren har tilladt det.

DatoSidste
tilmelding
TypeForeningKredsArt
Indbydelse
DcH Holstebro
Harrestrupvej 60 B
7500 Holstebro
Tilbyder klasserne A og B.
26/08-201704/08-2017B og AHolstebroKreds 2KredsDeltagerliste24 tilmeldt
Indbydelse
DcH Haslev
Bråbyvej 79
4690 Haslev
Tilbyder klasserne B og C.
27/08-201730/07-2017C og BHaslevKreds 6KredsDeltagerliste61 tilmeldt
Indbydelse
Kerteminde
Odensevej 540 A
5300 Kerteminde
Tilbyder klasse B
27/08-201706/08-2017BKertemindeKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste19 tilmeldt
Indbydelse
Træningsarealerne
Rude Havvej 152 A
8300 Odder
Tilbyder klasserne B og E.
27/08-201706/08-2017B og EOdderKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste42 tilmeldt
Indbydelse
Kerteminde
Odensevdej 540 A
5300 Kerteminde
Tilbyder klasse E
27/08-201706/08-2017EKertemindeKreds 5KredsDeltagerliste3 tilmeldt
Indbydelse
ved Feldstedhallen, klubbens nye træningsplads
Sønderborgvej 129, Feldsted
6200 Aabenraa
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
27/08-201707/08-2017C, B, A og EAabenraaKreds 4KredsDeltagerliste37 tilmeldt
Indbydelse
Østfyns træningsplads
Hjulbyvej
5800 Nyborg
Tilbyder klasse C
27/08-201715/08-2017CØstfynKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste17 tilmeldt
Indbydelse
DcH/Skive
Svansøvej 6
7800 Skive
Tilbyder klasserne C og E.
27/08-201720/08-2017C og ESkiveKreds 2KredsDeltagerliste15 tilmeldt
Indbydelse
Dch Skagen
Gl.Landevej 45
9990 Skagen
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
02/09-201718/08-2017C, B, A og ESkagenKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste73 tilmeldt
Indbydelse
DcH Herfølge
Billeborgsvej 42b
4681 Herfølge
Tilbyder klasserne C og E.
03/09-201703/08-2017C og EHerfølgeKreds 6KredsDeltagerliste29 tilmeldt
Indbydelse
DCH Fredericia
Egehavevej
7000 Fredericia
Tilbyder klasse E
03/09-201712/08-2017EFredericiaKreds 4KredsDeltagerliste9 tilmeldt
Indbydelse
Egehavevej
Egehavevej
7000 Fredericia
Tilbyder klasse C
03/09-201712/08-2017CFredericiaKreds 4LandsdækkendeDeltagerliste15 tilmeldt
Indbydelse
DcH Ringkøbing
Kærbyvej 1B
6950 Ringkøbing
Tilbyder klasserne A, B og C.
03/09-201713/08-2017C, B og ARingkøbingKreds 2KredsDeltagerliste35 tilmeldt
Indbydelse
Dch Langeland
Voldstien 7
5900 Rudkøbing
Tilbyder klasserne A, B og C.
03/09-201720/08-2017C, B og ALangelandKreds 5KredsDeltagerliste23 tilmeldt
Indbydelse
Hjallerup Skole
Idræts Allé 6
9320
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
09/09-201714/08-2017C, B, A og EDronninglundKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste76 tilmeldt
Indbydelse
DcH Langeskov
Grønvangen 20
5550 Langeskov
Tilbyder klasse E
09/09-201725/08-2017ELangeskovKreds 5KredsDeltagerliste4 tilmeldt
Indbydelse
Århus Civile Hundeførerforening
Paludan Müllers vej 120
8200 Aarhus N
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
10/09-201710/08-2017C, B, A og EÅrhusKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste76 tilmeldt
Indbydelse
DcH Helsingør
Gørlundevej 4
3140 Ålsgårde
Tilbyder klasserne A, B og C.
10/09-201710/08-2017C, B og AHelsingørKreds 6KredsDeltagerliste64 tilmeldt
Indbydelse
DcH Herning
Nakskovvej 15
7400 Herning
Tilbyder klasserne A, B og C.
10/09-201720/08-2017C, B og AHerningKreds 2KredsDeltagerliste30 tilmeldt
Indbydelse
DCH-Vejen
Koldingvej 30 E
6600 Vejen
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
10/09-201720/08-2017C, B, A og EVejenKreds 4KredsDeltagerliste43 tilmeldt
Indbydelse
DcH Langeskov
Grønvangen 20
5550 Langeskov
Tilbyder klasserne A, B og C.
10/09-201725/08-2017C, B og ALangeskovKreds 5KredsDeltagerliste37 tilmeldt
Indbydelse
Hadbjerg Forsamlingshus
Nattergalevej 1
8370 Hadsten
Tilbyder klasserne B og C.
17/09-201728/08-2017C og BHadstenKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste39 tilmeldt
Indbydelse
DCH Esbjerg
Ambolten15, Tarp
6715 Esbjerg N
Tilbyder klasse E
30/09-201709/09-2017EEsbjergKreds 4LandsdækkendeDeltagerliste13 tilmeldt
Indbydelse
DcH Svendborg
Englandsvej 35
5700 Svendborg
Tilbyder klasserne B og C.
01/10-201717/09-2017C og BSvendborgKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste10 tilmeldt
Indbydelse
DcH Frederikshavn, Nordjysk Mesterskab
Hjørringvej 177
9900 Frederikshavn
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
07/10-201722/09-2017C, B, A og EFrederikshavnKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste69 tilmeldt
Indbydelse
DcH Slagelse
Oksebrovej
4200 Slagelse
Tilbyder klasserne B og C.
08/10-201708/09-2017C og BSlagelseKreds 6KredsDeltagerliste30 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasse C
08/10-201724/09-2017CVestfynKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste5 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasse E
08/10-201724/09-2017EVestfynKreds 5KredsDeltagerliste2 tilmeldt
Indbydelse
DcH Bording
Klochsvej 29A
7441 Bording
Tilbyder klasse E
14/10-201723/09-2017EBordingKreds 2LandsdækkendeDeltagerliste13 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasserne A, B og C.
29/10-201715/10-2017C, B og AVestfynKreds 5KredsDeltagerliste11 tilmeldt