Hjælp

Sådan får du en profil, så du kan logge ind?

  1. Tryk på Opret profil linket
  2. Udfyld skemaet så korrekt som muligt
  3. Tryk på Opret for at sende skemaet
  4. Efter kort tid modtages en e-mail fra DcH Online med link til at aktivere profilen. Klik på linket i e-mailen
  5. Du er nu parat til at logge ind

Log ind før tilmelding

Før man kan tilmelde sig online, skal systemet vide hvem du er. Det gøres ved at logge på tilmeldingssystemet.

Sådan laves ændringer i profilen

  1. Logge på tilmeldingsssytemet
  2. Tryk på Din profil, som findes yderst til højre i menuen
  3. Lav dine ændringer. Afslut med at trykke på Gem

DcH Tilmelding

Arrangementskalender og online tilmelding

Klik her for at logge ind


Opret profil Hjælp

Inden du kan tilmelde dig en konkurrence, skal du være logget ind med din profil. Log ind ved at klikke på Log ind fanen over menuen.
Hvis du har en profil på tilmeld.dk og skifter medlemsnummer, kan du sende en mail til jim@nobodyagilityhund.dk for at få genoprettet din gamle profil.

DcH Programmer

Her finder du DcH's konkurrencer for DcH Programmeret.
Du kan tilmelde dig online, såfremt din lokalforening og arrangøreren har tilladt det.

DatoSidste
tilmelding
TypeForeningKredsArt
Indbydelse
DcH Vojens
Overgårdsvej 27
6500 Vojens
Tilbyder klasserne B og C.
07/08-201617/07-2016DcH programVojensKreds 4LandsdækkendeDeltagerliste67 tilmeldt
Indbydelse
Tinglev
Flensborglandevej 30
6360 Tinglev
Tilbyder klasse A
14/08-201611/01-2016DcH programTinglevKreds 4KredsDeltagerliste17 tilmeldt
Indbydelse
Tinglev
Flensborglandevej 30
6360 Tinglev
Tilbyder klasse B
14/08-201624/07-2016DcH programTinglevKreds 4KredsDeltagerliste16 tilmeldt
Indbydelse
DcH Bjerringbro`s træningsplads
Borrevej 46
8850 Bjerringbro
Tilbyder klasserne B og C.
14/08-201625/07-2016DcH programBjerringbroKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste58 tilmeldt
Indbydelse
Brande
Skærlund Skolevej 10B
7330 Brande
Tilbyder klasse B
14/08-201631/07-2016DcH programBrandeKreds 2LandsdækkendeDeltagerliste10 tilmeldt
Indbydelse
Kerteminde
Odensevej 540A
5300 Kerteminde
Tilbyder klasse C
17/08-201627/07-2016DcH programKertemindeKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste20 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vejle
Kærbøllinghusevej
7182 Bredsten
Tilbyder klasse B
19/08-201629/07-2016DcH programVejleKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste26 tilmeldt
Indbydelse
DcH Støvring
Hæsumvej 60A
9530 Støvring
Tilbyder klasserne B og C.
20/08-201605/08-2016DcH programStøvringKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste57 tilmeldt
Indbydelse
DCH Stevns
Holtug Bygade 37A
4660 Store Heddinge
Tilbyder klasserne B og C.
21/08-201624/07-2016DcH programStevnsKreds 6KredsDeltagerliste45 tilmeldt
Indbydelse
DcH-Ribe
Skydebanevej 4
6760 Ribe
Tilbyder klasserne B og C.
21/08-201629/07-2016DcH programRibeKreds 4LandsdækkendeDeltagerliste32 tilmeldt
Indbydelse
DcH Risskov´s træningsplads
Viengevej 7
8240 Risskov
Tilbyder klasse C
21/08-201631/07-2016DcH programRisskovKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste10 tilmeldt
Indbydelse
Kerteminde
Odensevej 540A
5300 Kerteminde
Tilbyder klasserne B og E.
21/08-201631/07-2016DcH programKertemindeKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste35 tilmeldt
Indbydelse
DcH Ikast
Hagelskærvej 42c
7430 Ikast
Tilbyder klasserne B og C.
21/08-201631/07-2016DcH programIkastKreds 2LandsdækkendeDeltagerliste35 tilmeldt
Indbydelse
DCH-Skanderborg
Teglgraven 2-6 Stilling
8660 Skanderborg
Tilbyder klasserne B og C.
27/08-201627/07-2016DcH programSkanderborgKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste37 tilmeldt
Indbydelse
DcH Grindsted-Billund
Søndre Boulevard 7
7200 Grindsted
Tilbyder klasse E
27/08-201601/08-2016DcH programGrindsted/BillundKreds 2LandsdækkendeDeltagerliste14 tilmeldt
Indbydelse
DcH Holstebro
Harrestrupvej 60 B
7500 Holstebro
Tilbyder klasserne A og B.
27/08-201606/08-2016DcH programHolstebroKreds 2KredsDeltagerliste23 tilmeldt
Indbydelse
DcH-Lindholm
Gammel Hvorupvej 61
9400 Nørresundby
Tilbyder klasserne A, B og C.
27/08-201612/08-2016DcH programLindholmKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste52 tilmeldt
Indbydelse
DCH-Skanderborg
Taglgraven 2-6 Stilling
8660 Skanderborg
Tilbyder klasserne A og E.
28/08-201627/07-2016DcH programSkanderborgKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste40 tilmeldt
Indbydelse
DcH Helsingør
Gørlundevej 4a
3450 Ålsgårde
Tilbyder klasserne B og C.
28/08-201631/07-2016DcH programHelsingørKreds 6KredsDeltagerliste29 tilmeldt
Indbydelse
DcH Give
Dyrskuevej 5
7323 Give
Tilbyder klasserne C og E.
28/08-201606/08-2016DcH programGiveKreds 2LandsdækkendeDeltagerliste27 tilmeldt
Indbydelse
Rødekrohallen
Østergade 40 B
Rødekro
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
28/08-201607/08-2016DcH programAabenraaKreds 4KredsDeltagerliste52 tilmeldt
Indbydelse
DcH Østfyn
Hjulbyvej
5800 Nyborg
Tilbyder klasse C
28/08-201615/08-2016DcH programØstfynKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste5 tilmeldt
Indbydelse
DcH Skagen
ga
9990 Skagen
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
03/09-201619/08-2016DcH programSkagenKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste43 tilmeldt
Indbydelse
DcH Haslev
Bråbyvej 79
4690 Haslev
Tilbyder klasse B
04/09-201604/08-2016DcH programHaslevKreds 6KredsDeltagerliste23 tilmeldt
Indbydelse
DcH Herfølge
Billesborgvej 42B
4681 Herfølge
Tilbyder klasserne C og E.
04/09-201607/08-2016DcH programHerfølgeKreds 6KredsDeltagerliste34 tilmeldt
Indbydelse
DchH Ringkøbing
Kærbyvej 1B
6950 Ringkøbing
Tilbyder klasserne A, B og C.
04/09-201614/08-2016DcH programRingkøbingKreds 2KredsDeltagerliste29 tilmeldt
Indbydelse
Træningspladsen
Rude Havvej 152 A
8300 Odder
Tilbyder klasserne A, B og E.
04/09-201614/08-2016DcH programOdderKreds 3LandsdækkendeDeltagerliste51 tilmeldt
Indbydelse
Dch-Langeland
Voldstien 7
5900 Rudkøbing
Tilbyder klasserne A, B og C.
04/09-201621/08-2016DcH programLangelandKreds 5KredsDeltagerliste9 tilmeldt
Indbydelse
DcH Dronninglund
Idræts Allé 6
9320 Hjallerup
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
10/09-201626/08-2016DcH programDronninglundKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste46 tilmeldt
Indbydelse
DcH Langeskov
Grønvangen 20
5550 Langeskov
Tilbyder klasse E
10/09-201627/08-2016DcH programLangeskovKreds 5KredsDeltagerliste2 tilmeldt
Indbydelse
DcH Jyderup
Skamstrupvej 18 B
4440 Mørkøv
Tilbyder klasserne A og B.
11/09-201614/08-2016DcH programJyderupKreds 6KredsDeltagerliste39 tilmeldt
Hatting Skole
Grønhøjvej 1, Hatting
8700 Horsens
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
11/09-201621/08-2016DcH programHorsensKreds 3KredsDeltagerliste24 tilmeldt
Indbydelse
DCH-Vejen
Koldingvej 30E
6600 Vejen
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
11/09-201621/08-2016DcH programVejenKreds 4KredsDeltagerliste37 tilmeldt
Indbydelse
DcH Herning
Nakskovvej 15
7400 Herning
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
11/09-201621/08-2016DcH programHerningKreds 2KredsDeltagerliste45 tilmeldt
Indbydelse
DcH Langeskov
Grønvangen 20 (ved skolen)
5550 Langeskov
Tilbyder klasserne A, B og C.
11/09-201628/08-2016DcH programLangeskovKreds 5KredsDeltagerliste9 tilmeldt
Indbydelse
DcH Slagelse
Oksebrovej
4200 Slagelse
Tilbyder klasserne B og C.
02/10-201602/09-2016DcH programSlagelseKreds 6KredsDeltagerliste24 tilmeldt
Indbydelse
Dch Svendborg
Englandsvej 35
5700 Svendborg
Tilbyder klasserne B og C.
02/10-201618/09-2016DcH programSvendborgKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste6 tilmeldt
DcH Frederikshavn
Hjørringvej 177
9900 Frederikshavn
Tilbyder klasserne A, B, C og E.
08/10-201623/09-2016DcH programFrederikshavnKreds 1LandsdækkendeDeltagerliste31 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasse C
09/10-201625/09-2016DcH programVestfynKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste2 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasse E
09/10-201625/09-2016DcH programVestfynKreds 5KredsDeltagerliste3 tilmeldt
Indbydelse
DCH-Nordfyn
Gørtlervej 12
5471 Søndersø
Tilbyder klasse E
15/10-201601/10-2016DcH programNordfynKreds 5LandsdækkendeDeltagerliste15 tilmeldt
Indbydelse
DcH Haslev
Bråbyvej 79
4690 Haslev
Tilbyder klasserne C og E.
23/10-201623/09-2016DcH programHaslevKreds 6KredsDeltagerliste20 tilmeldt
Indbydelse
DcH Vestfyn
Fønsstrandvej 9 D
5580 Nr. Aaby
Tilbyder klasserne A, B og C.
30/10-201616/10-2016DcH programVestfynKreds 5KredsDeltagerliste4 tilmeldt